sobota, 22 wrzesień 2018

Strony internetowe w Mielcu

Mielec to prężnie rozwijające się ponad 500-letnie miasto, które liczy ponad 65 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia to prawie 47 km², która stale się rozrasta. Mielec zlokalizowany jest w południowo-wschodniej części Polski, a dokładniej w województwie podkarpackim.

Geograficznie należy do Kotliny Sandomierskiej w dolinie Wisłoki. Mielec śmiało można uznać jako najprężniej rozwijający się i przyciągający przedsiębiorców ośrodek przemysłowy Podkarpacia. Przyczynia się do tego inwestycje prowadzone na tym terenie oraz lokalizacja Mielca, który leż w w odległości około 60 km od Rzeszowa i około 30 km od Autostrady A4. Godne zobaczenia i zwiedzenia miejsca znajdą w Mielcu również amatorzy wędrówek i turyści. Mielec jako miasto i region posiada bogatą historię i kulturę. Funkcjonująca na terenie Mielca Specjalna Strefa Ekonomiczna „Euro-Park Mielec” to jak do tej pory jeden z najlepiej przygotowanych terenów w województwie podkarpackim przeznaczonych pod inwestycje. Na przestrzeni ostatnich lat to właśnie w mielecki teren inwestują swój kapitał liczni przedsiębiorcy tworząc nowe miejsca pracy oraz doprowadzając Mielec do tytułu lidera inwestycyjnego w województwie oraz przychodniej Polsce.Rynek w Mielcu
Głównymi branżami przemysłowymi działającymi na terenach wokół i w samym Mielcu są: lotnictwo i motoryzacja. Funkcjonują na tym terenie również firmy z dziedzin: meblarskich, budowlanych, spożywczych, farmacji czy elektromaszyn. Mielec znany jest jednak głównie z branży lotniczej i pełnej infrastruktury potrzebnej w tej dziedzinie. Funkcjonuje tu powiem lotnisko, które jest w stanie przyjmować duże samoloty pasażerskie, ale również transportowe.

Mielec jest również regionem ciekawym kulturalnie i turystycznie. W mieście znajduje się szkolnictwo wyższe i cały szereg obiektów kulturalnych: muzeum regionalne, kino, sala widowiskowa i koncertowa. Aktywni sportowo mieszkańcy mogą do woli korzystać z basenów, stadionów sportowych i lekkoatletycznych, a amatorzy jazdy na łyżwach ze sztucznego lodowiska. Miasto jest również przyjazne rodzinom, specjalnie dla nich utworzony cały szereg placów zabaw rozmieszczonych w różnych częściach Mielca. Miasto prowadzi otwarta politykę gospodarczą i kulturową nawiązując coraz to nowsze kontakty z zagranicznymi miastami, firmami i samorządami.

Będąc w Mielcu warto wstąpić do kilku bardzo ciekawych miejsc. Swoją turystyczną przygodę można rozpocząć od  Muzeum Regionalnego. Atrakcyjne są nie tylko prezentowane w nim wystawy, ale sam obiekt w którym się znajduje ów muzeum, czyli Pałacyk Oborskich. Od XVII do XIX wieku pałac był dworem miejskich zbudowanym po tym jak zburzony został zamek rycerski  Gryfitów-Mieleckich. Zlokalizowany nad brzegiem rzeki Wisłoki roztacza tajemniczy urok. To właśnie w nim mieszkali właściciele mieleckich ziem. Sam pałac zbudowany w 1906 roku, a dopilnował tego sam hrabia Wacław Oborski. Gruntowne odrestaurowanie tego obiektu nastąpiło w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Wtedy tez pałac stał się siedzibą Muzeum Regionalnego.  

Kolejnym ciekawym miejscem w Mielcu i wyjątkowym w skali całego kraju jest Sala Królewska czyli poczet królów i książąt Polski. Jest to nic innego jak galeria obrazów, na których uwiecznione zostały postaci władców Polski. Okazała sala znajduje się w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu.

Jeśli chcesz w Mielcu:
  • Aby Twoja firma zaistniała w Internecie poprzez zaprojektowanie strony internetowej
  • Poprawić obecną stronę internetowa i przeprowadzić pozycjonowanie w wyszukiwarce
  • Wykonać sklep internetowy dla Twojej firmy
  • Wykonać fotografie lub wirtualną wycieczkę lokalu
  • Wypromować usługi w internecie

 

To chętnie Ci w tym pomożemy i oto kontakt do nas:
605 732 423

lub
mateusz@studiopixel.eu

Agencja Reklamowa "StudioPixel"
NIP: 818-164-75-24
REGON: 181064809

Nie czekaj aż konkurencja Cię wyprzedzi!